Plaża Mielno

Zobacz co oferuje turystom plaża w Mielnie

Mieleńska plaża należy do najczystszych i najbardziej popularnych kąpielisk w Polsce. Ze względu na położenie (daleka od portów czy dużych ośrodków przemysłowych), jej walory doceniają turyści nie tylko z całej Polski, ale także i Europy. Mieleńskie plaże szczególnie upodobali sobie turyści z krajów Skandynawskich.

Szeroka (zazwyczaj od 30 do 40 m.) piaszczysta plaża Mielno, czysta woda i zadbane wydmy zachęcają do spokojnego wypoczywania na łonie natury. Na wielu odcinkach plaż zostały wyznaczone kąpieliska strzeżone, gdzie wypoczywać można się pod czujmy okiem ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR).

Wzdłuż Mieleńskiej plaży przebiega Promenada im. Przyjaźni, zbudowana na początku XX w. celem ochrowy wybrzeża przed skutkami sztormów. Aktualnie jest ona ulubionym miejscem spacerów wszystkich turystów, a szczególnym zainteresowaniem cieszy się o zachodzie, w chwili w której słońce chowa się na horyzoncie „w wodach” Bałtyku, wówczas widok z niej budzi powszechny zachwyt.

Warto także wspomnieć, że mieleńska plaża przeżywa duże zainteresowanie nie tylko latem, ale także i zimą, bowiem gości ona licznych amatorów mroźnych kąpieli przybywających do Mielna na Międzynarodowy Zlot Morsów. To właśnie na plaży w Mielnie ustanowiono Światowy Rekord GUINNESSA w kategorii „Największe zanurzenie Misiów Polarnych”.