Tramwaj wodny „KOSZAŁEK” kursujący na jeziorze Jamno pomiędzy Koszalinem, a Mielnem rozpoczął już swoje kursy w roku 2017.
Rozkład kursów dostępny także na stronie MZK Koszalin.

Tramwaj wodny „KOSZAŁEK” kursujący na jeziorze Jamno pomiędzy Koszalinem, a Mielnem rozpoczął już swoje kursy w roku 2017.
Rozkład kursów dostępny także na stronie MZK Koszalin.
Sezon wakacyjny 2016 rusza już niebawem w tym miejscu znajdą Państwo listę wydarzeń na rok 2016.
Nie od dziś panuje przekonanie, że Mielno to tzw. „Polska Ibiza”, wiąże się to zarówno z zaletami Mielna jak i z jego wadami. Dlatego niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego hotelu czy pensjonatu na wakacyjny pobyt – tak aby móc w spokoju odpocząć podczas wyczekanego urlopu wakacyjnego.
Nie chcemy przecież przez dwutygodniowy pobyt słuchać głośnej muzyki, gwaru rozweselonego nocnym życiem tłumu, czy też martwić się dużym natężeniem ruchu ulicznego bezpośrednio pod oknem naszego pokoju hotelowego.
W okresie od czerwca do września w ścisłym centrum Mielna działa szereg miejsc otwartych nawet do białego rana – dyskotek, pubów, sklepów nocnych, puntów gastronomicznych oraz klubów przyciągających wielu (czasami dość głośnych) amatorów nocnego trybu życia.
Są miejsca w których bywa głośno, ale na szczęście nie wszędzie (i też nie zawsze). Warto jednak dmuchać na zimne – wybierając hotel lub pensjonat warto wybrać obiekt położony poza głośnym ścisłym centrum Mielna – dzięki czemu spokojnie wypoczniemy i zrelaksujemy się podczas urlopu.
Miejsca w Mielnie w których w nocy może być głośno:
To właśnie w tych miejscach głównie skupione jest nocne życie Mielna.
Jest bardzo prosta i dobra metoda aby sprawdzić czy Twój pensjonat lub hotel nie ma widoku np. na ruchliwą ulicę, czy też całodobowy sklep monopolowy po drugiej stronie chodnika. Dzięki kilku kliknięciom myszki możesz uniknąć rozczarowania lub też przeciwnie – miło się zaskoczyć. Pamiętaj, że nie wszystko zobaczysz na stronie obiektu noclegowego – a zdjęcie będzie tylko z tej perspektywy, z której hotel czy pensjonat chce się pokazać.
Aby to sprawdzić użyj go tego takich funkcji Googe Maps jak:
Dzięki funkcji street view przekonasz się czy za Twoim potencjalnym oknem nie znajduję się np. otwarty przez 24h lunapark (oświetlony i głośny od dobrej zabawy) lub automaty do gier i stoły do cymbergaja. Nie wiesz jak użyć street view, tutaj znajdziesz konkretną pomoc: Korzystanie ze Street View w Mapach Google.
Mielno jest niezwykle atrakcyjnym, czystym i bardzo przyjemnym miejscem do wypoczynku i relaksu, zarówno nad morzem jak i nad jeziorem, warto jednak zastanowić się chwilę nad wyborem miejsca na wakacje. Wszystkie miejsca noclegowe oferowane w Mielnie znajdziesz w Centrum Informacji Turystycznej, szczegóły znajdziesz na tej stronie.
Zapraszamy nad morze!
Już 13 raz w Mielnie odbędzie się XIII Międzynarodowy Zlot Morsów. W tym roku przypada on na termin 12 do 14 lutego 2016.
Impreza ta na stale wpisała się terminarz najważniejszych wydarzeń w Mielnie. Pokazuje ona doskonale, że Mielno to nie tylko bardzo ciekawa i atrakcyjna destynacja wakacyjna (miesiące wakacyjne: czerwiec, lipiec, sierpień), lecz także wspaniała propozycja podczas zimy. Nawet jeżeli nie jesteś (jeszcze 🙂 morsem – warto zobaczyć zmagania innych.
Podczas XII zlotu w 2015 ustalono REKORD GUINNESSA – wspólnie morsowało aż 1799 osób – to trzeba zobaczyć! Dlatego i w 2016 nie może Cię zabraknąć w Mielnie.
Szczegóły na temat rekordu: http://biurorekordow.pl/najwiekszy-zlot-morsow-rekord-guinessa/
Na stronie czytamy:
Na 12. Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie padł nowy rekord Guinnessa! Nad Bałtyk tłumnie przybyli nie tylko reprezentanci polskiego wybrzeża, ale także goście z głębi kraju oraz zza granicy. Wśród przybyłych było wiele osób, które w zimnej wodzie kąpały się po raz pierwszy w życiu. Celem wydarzenia było ustanowienie nowego rekordu w grupowym zanurzeniu w zimnej wodzie. Według sędziny odpowiedzialnej za liczenie uczestników, w Bałtyku jednocześnie wykąpało się 1799 osób. Tak duża liczba uczestników z łatwością wystarczyła do pokonania poprzedniego rekordu w tej samej kategorii. Wówczas w Kołobrzegu do wody wskoczyło 1352 śmiałków z 80 polskich klubów. Pomimo iż w momencie bicia rekordu woda miała około 4 stopni, niektórych uczestników zabawy ciężko było wyciągnąć na ląd.
W ubiegłym roku w Kołobrzegu kąpali się starsi i młodsi, kobiety i mężczyźni. Najmłodszy z morsów biorących udział w II Festiwalu Morsowania miał zaledwie cztery lata. Najstarszy natomiast aż osiemdziesiąt. Bicie rekordu Guinessa we wspólnym morsowaniu w Kołobrzegu zaplanowano na godzinę 13. Wcześniej, punktualnie o godzinie 11. odbyła się „tradycyjna” parada. Barwny korowód, który przemieszczał się w stronę Kamiennego Szańca po kilkunastu minutach marszu i śpiewu dotarł na plażę by wreszcie zaznać lodowatej kąpieli.
W Mielnie parada na plażę wyruszyła spod hali sportowej. Zanurzenie morsów zaplanowano na godzinę 12, a dzięki obecności arbitra Guinness World Records, już po 20 minutach wynik został oficjalnie potwierdzony.
Zobacz jaki program przygotowano podczas imprezy w 2016.
CZWARTEK 11.02.2016
15:00-18:00 Kąpiel w baliach i sauna
PIĄTEK 12.02.2016
10:00-18:00 Kąpiel w baliach i sauna
11:00-17:00 Morsowa Ulica (deptak)
11:00-17:00 Aktywności Sportowe (plaża lub deptak)
14:00-17:00 Komnata Tajemnic – Wróżby morsowe
16:00-18:00 Rozbiegane Morsy z biegnijmy.pl
20:00 Karaoke w Disco Mors (disco plaza)
22:00 Disco Mors
SOBOTA 13.02.2016
10:00-16:30 Kąpiel w baliach i sauna
11:00-16:00 Morsowa Ulica
12:00-13:00 One Bilion Rising (deptak)
11:00-17:00 Aktywności Sportowe
11:00-14:00 Komnata Tajemnic – Morsowy pałac ślubów
18:00-23:30 Wielki Bal Morsów
19:00-24:00 Bal w Krokusie oraz Bal w Albatrosie
21:00 Disco Mors
00:00 Niespodzianka w Disco Mors
NIEDZIELA 14.02.2016
11:00 Parada Morsów
12:00 Wspólna kąpiel morsów
Zachęcamy do wspólnej zabawy podczas Mieleńskiego Zlotu Morsów 2016!
Jeżeli szukasz noclegu w Mielnie zapraszamy do listy preferowanych hoteli nad morzem oraz pensjonatów nad jeziorem, które dla uczestników zlotu morsów przygotowały atrakcyjne oferty pobytowe. Lista wszystkich obiegów noclegowych w Mielnie znajduje się na tej stronie.
Zobacz co oferuje turystom plaża w Mielnie
Mieleńska plaża należy do najczystszych i najbardziej popularnych kąpielisk w Polsce. Ze względu na położenie (daleka od portów czy dużych ośrodków przemysłowych), jej walory doceniają turyści nie tylko z całej Polski, ale także i Europy. Mieleńskie plaże szczególnie upodobali sobie turyści z krajów Skandynawskich.
Szeroka (zazwyczaj od 30 do 40 m.) piaszczysta plaża Mielno, czysta woda i zadbane wydmy zachęcają do spokojnego wypoczywania na łonie natury. Na wielu odcinkach plaż zostały wyznaczone kąpieliska strzeżone, gdzie wypoczywać można się pod czujmy okiem ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR).
Wzdłuż Mieleńskiej plaży przebiega Promenada im. Przyjaźni, zbudowana na początku XX w. celem ochrowy wybrzeża przed skutkami sztormów. Aktualnie jest ona ulubionym miejscem spacerów wszystkich turystów, a szczególnym zainteresowaniem cieszy się o zachodzie, w chwili w której słońce chowa się na horyzoncie „w wodach” Bałtyku, wówczas widok z niej budzi powszechny zachwyt.
Warto także wspomnieć, że mieleńska plaża przeżywa duże zainteresowanie nie tylko latem, ale także i zimą, bowiem gości ona licznych amatorów mroźnych kąpieli przybywających do Mielna na Międzynarodowy Zlot Morsów. To właśnie na plaży w Mielnie ustanowiono Światowy Rekord GUINNESSA w kategorii „Największe zanurzenie Misiów Polarnych”.
Jezioro Jamno
To malowniczo położone jezioro przybrzeżne jest jednym z największych w Polsce, zajmuje ono 9 miejsce w kraju pod względem powierzchni lustra wody. Jamno od morza bałtyckiego odcięte jest mierzeją (na której znajdują się miejscowości takie jak Mielno, Unieście oraz Łazy). Południowy brzeg jeziora graniczny bezpośrednio z miastem Koszalin (do 2010 roku była to wieś o takiej samej nazwie jak jezioro – Jamno, aktualnie wieś ta jest dzielnicą Koszalina), od wschodu zaś brzeg znajduje się granicach Osiek.
Położenie Jamna, i jego uwarunkowania sprawiają, że jezioro daje wiele możliwość aktywnego wypoczynku – latem uprawiane są sporty wodne takie jak kitesurfing, rowery wodne, skutery wodne czy bardziej profesjonalna turystyka wodna – jachty, żaglówki, motorówki. Na jeziorze Jamno organizowane są liczne zawody oraz regaty. Zimą zaś, królują na tafli skutego lodem jeziora – bojery nazywane także ślizgiem lodowym jednostki napędzane siłą wiatru. W najbliższych planach jezioro Jamno zostanie otworzone dla przeprawy morskiej (trwa już realizacja inwestycji), dzięki temu Marina Mielno oraz Marina Koszalin będą pełnymi marinami morskimi. Powstała już pierwsza infrastruktura. W 2015 roku została otwarta przystań jachtowa w Koszalinie należąca do Jacht Klubu Koszalin, natomiast w Mielnie z wielkimi tradycjami od 1948 roku działa przystań jachtowa przy Klubie Morskim Tramp. Wokół Jamna prężnie rozwija się turystyka powstają liczne pensjonaty nad jeziorem, hotele, i inne miejsca noclegowe.
W okresie wakacyjnym Jamno pełni ważną rolę komunikacyjną bowiem na trasie Marina Koszalin -> Przystań Unieście -> Przystań Mielno -> Marina Koszalin etc. kursuje tramwaj wodny Koszalin (zarządzamy przez Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie). Jest to śródlądowy statek o długości 20 m, napędzany silnikami elektrycznymi zabierający w rejs 65 osób (w tym 3 wózki inwalidzkie).
Jezioro Jamno – fakty:
Przydatne informacje:
Największą atrakcją Mielna jest jednoczesny dostęp do morza i jeziora. W okresie wiosenno-letnim pozwala to czerpać radość z plażowania, morskich kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych tj. windsurfing, kitesurfing, jet-skiing, kajakarstwo, wioślarstwo, żeglarstwo, piłka wodna, aerobik w wodzie i wiele innych. W okresie jesienno-zimowym turyści chętnie korzystają tu ze zdrowotnych spacerów w strefie jodu oraz całorocznych atrakcji przygotowanych przez lokalne przedsiębiorstwa turystyczne.
Mielno pod względem oferty zalicza się do czołowych miejscowości wypoczynkowych. Rozbudowana baza noclegowa daje możliwość zakwaterowania w hotelach, pensjonatach oraz kwaterach prywatnych o różnym standardzie i zróżnicowanym poziomie cen, a przede wszystkim zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami turystów. Klienci do wyboru mają różnorodne lokalizacje np. w tętniącym życiem centrum miejscowości, w hotelu nad morzem, pensjonacie nad jeziorem lub w cichej i spokojnej okolicy nieopodal głównych atrakcji.
W sezonie letnim miejscowość słynie z różnorodnej oferty gastronomicznej. Na prawdziwą ucztę mogą liczyć nie tylko miłośnicy świeżych ryb i wykwintnych dań inspirowanych kuchnią całego świata, ale także amatorzy szybkiego jedzenia typu kebab, burgery, zapiekanki, czy hot-dogi. W Mielnie nie zabraknie także znakomitej, świeżo mielonej kawy, ciast i lodów: włoskich, amerykańskich oraz rodzimych – wyrabianych na styl domowy.
Atrakcje przewidziane zostały także z myślą o rodzinach z dziećmi. W sezonie letnim na terenie Mielna najmłodszych turystów z pewnością ucieszą place zabaw, dmuchane zamki, park linowy oraz ciuchcia turystyczna. Nie zabraknie także rodzinnych połączeń np. kawiarnia i karuzela. W okresie jesienno-zimowym na terenie hoteli i pensjonatów dostępne są specjalne strefy dla dzieci, pokoje zabaw oraz zajęcia z animatorami czasu wolnego. Podczas gdy najmłodsi członkowie rodziny świetnie się bawią, miłośnicy odnowy biologicznej, zabiegów spa oraz atrakcji wodnych skorzystać mogą z całorocznej oferty hoteli SPA.
Zapraszamy także na www.mielno.pl.