Na co zwrócić uwagę wybierając hotel lub pensjonat w Mielnie

Hotel, pensjonat, apartament – wybieraj mądrze

Nie od dziś panuje przekonanie, że Mielno to tzw. „Polska Ibiza”, wiąże się to zarówno z zaletami Mielna jak i z jego wadami. Dlatego niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego hotelu czy pensjonatu na wakacyjny pobyt – tak aby móc w spokoju odpocząć podczas wyczekanego urlopu wakacyjnego.

Nie chcemy przecież przez dwutygodniowy pobyt słuchać głośnej muzyki, gwaru rozweselonego nocnym życiem tłumu, czy też martwić się dużym natężeniem ruchu ulicznego bezpośrednio pod oknem naszego pokoju hotelowego.

W okresie od czerwca do września w ścisłym centrum Mielna działa szereg miejsc otwartych nawet do białego rana – dyskotek, pubów, sklepów nocnych, puntów gastronomicznych oraz klubów przyciągających wielu (czasami dość głośnych) amatorów nocnego trybu życia.

Czy w Mielnie w nocy jest głośno?

Są miejsca w których bywa głośno, ale na szczęście nie wszędzie (i też nie zawsze). Warto jednak dmuchać na zimne – wybierając hotel lub pensjonat warto wybrać obiekt położony poza głośnym ścisłym centrum Mielna – dzięki czemu spokojnie wypoczniemy i zrelaksujemy się podczas urlopu.

Miejsca w Mielnie w których w nocy może być głośno:

 • Okolice ulicy Chrobrego – to karuzela / park rozrywki, liczne puby (także karaoke), punkty gastronomiczne, sklepy nocne oraz duży ruch pojazdów
 • ulica Nadbrzeżna to okolice dyskoteki „Bajka Mielno” Mielno, dość duża ilość punktów gastronomicznych i sklepów otwartych przez całą noc.
 • ulica Wojska Polskiego oraz ulica Piastów to okolice dyskotek „Plaza Mielno„, „Fresh Club Mielno” oraz licznych punktów gastronomicznych, sklepów i miejsc zabaw (grające cymbergaje).

To właśnie w tych miejscach głównie skupione jest nocne życie Mielna.

Jak zweryfikować lokalizację naszego hotelu czy pensjonatu?

Jest bardzo prosta i dobra metoda aby sprawdzić czy Twój pensjonat lub hotel nie ma widoku np. na ruchliwą ulicę, czy też całodobowy sklep monopolowy po drugiej stronie chodnika. Dzięki kilku kliknięciom myszki możesz uniknąć rozczarowania lub też przeciwnie – miło się zaskoczyć. Pamiętaj, że nie wszystko zobaczysz na stronie obiektu noclegowego – a zdjęcie będzie tylko z tej perspektywy, z której hotel czy pensjonat chce się pokazać.

Aby to sprawdzić użyj go tego takich funkcji Googe Maps jak:

 1. widok satelitarny – widok terenu o okolicy obiektu
 2. widok street view – zdjęcie wykonane przez samochód Google dokonujący fotograficznej dokumentacji ulic.
Przykładowy widok na ul. Chrobrego w Mielnie.

Przykładowy widok typu street view na ul. Chrobrego w Mielnie.

Dzięki funkcji street view przekonasz się czy za Twoim potencjalnym oknem nie znajduję się np. otwarty przez 24h lunapark (oświetlony i głośny od dobrej zabawy) lub automaty do gier i stoły do cymbergaja. Nie wiesz jak użyć street view, tutaj znajdziesz konkretną pomoc: Korzystanie ze Street View w Mapach Google.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając hotel, apartament czy pensjonat w Mielnie

 • Sprawdź opis obiektu, zobacz czy hotel lub pensjonat posiada wydzieloną działkę (najlepiej zamkniętą ze strefą dla dzieci oraz z wydzielonym terem zielonym w jej obrębie).
 • Sprawdź jaką powierzchnię posiadają tereny zielone oraz jak są wyposażone (zobacz widok satelitarny np. w Google Maps lub Zumi).
 • Zobacz czy teren wokół hotelu nie jest jedynie parkingiem.
 • Sprawdź opinie dotychczasowych gości, zobacz gdzie obiekt jest położony, czasami lepiej przejść się 10 min. spacerem, ale za to zamieszkać w cichej i spokojnej okolicy, niż całą noc męczyć się z zewnątrz hałasem.
 • Poszukaj obiektu z basenem i częścią rekreacyjną, dzięki czemu pobyt w hotelu nie będzie oznaczał jedynie pobytu w pokoju czy restauracji.
 • Poszukaj opinii innych osób, które odwiedziły obiekt np. w Trip Advisor.
 • Porozmawiaj ze znajomymi którzy już odwiedzili Mielno.

Mielno jest niezwykle atrakcyjnym, czystym i bardzo przyjemnym miejscem do wypoczynku i relaksu, zarówno nad morzem jak i nad jeziorem, warto jednak zastanowić się chwilę nad wyborem miejsca na wakacje. Wszystkie miejsca noclegowe oferowane w Mielnie znajdziesz w Centrum Informacji Turystycznej, szczegóły znajdziesz na tej stronie.

Zapraszamy nad morze!

Mielno

Mielno – atrakcje dla całej rodziny

Największą atrakcją Mielna jest jednoczesny dostęp do morza i jeziora. W okresie wiosenno-letnim pozwala to czerpać radość z plażowania, morskich kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych tj. windsurfing, kitesurfing, jet-skiing, kajakarstwo, wioślarstwo, żeglarstwo, piłka wodna, aerobik w wodzie i wiele innych. W okresie jesienno-zimowym turyści chętnie korzystają tu ze zdrowotnych spacerów w strefie jodu oraz całorocznych atrakcji przygotowanych przez lokalne przedsiębiorstwa turystyczne.

Mielno pod względem oferty zalicza się do czołowych miejscowości wypoczynkowych. Rozbudowana baza noclegowa daje możliwość zakwaterowania w hotelach, pensjonatach oraz kwaterach prywatnych o różnym standardzie i zróżnicowanym poziomie cen, a przede wszystkim zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami turystów. Klienci do wyboru mają różnorodne lokalizacje np. w tętniącym życiem centrum miejscowości, w hotelu nad morzem, pensjonacie nad jeziorem lub w cichej i spokojnej okolicy nieopodal głównych atrakcji.

W sezonie letnim miejscowość słynie z różnorodnej oferty gastronomicznej. Na prawdziwą ucztę mogą liczyć nie tylko miłośnicy świeżych ryb i wykwintnych dań inspirowanych kuchnią całego świata, ale także amatorzy szybkiego jedzenia typu kebab, burgery, zapiekanki, czy hot-dogi. W Mielnie nie zabraknie także znakomitej, świeżo mielonej kawy, ciast i lodów: włoskich, amerykańskich oraz rodzimych – wyrabianych na styl domowy.

Atrakcje przewidziane zostały także z myślą o rodzinach z dziećmi. W sezonie letnim na terenie Mielna najmłodszych turystów z pewnością ucieszą place zabaw, dmuchane zamki, park linowy oraz ciuchcia turystyczna. Nie zabraknie także rodzinnych połączeń np. kawiarnia i karuzela. W okresie jesienno-zimowym na terenie hoteli i pensjonatów dostępne są specjalne strefy dla dzieci, pokoje zabaw oraz zajęcia z animatorami czasu wolnego. Podczas gdy najmłodsi członkowie rodziny świetnie się bawią, miłośnicy odnowy biologicznej, zabiegów spa oraz atrakcji wodnych skorzystać mogą z całorocznej oferty hoteli SPA.

Zapraszamy także na www.mielno.pl.